(63) 261-94-61 [email protected]

Płytki drewnopodobne – eleganckie i praktyczne rozwiązanie do kuchni

maj 8, 2021 | 0 komentarzy

Aktualizacja: 2.06.2021

Drewno kojarzy nam się z wysoką jakością i przepychem. Utarło się sądzić, że jeśli zależy nam na solidnej i mocnej podłodze na lata, to wybieramy parkiet lub deski. Warto jednak przyglądnąć się bliżej także innym wykończeniom podłóg. Niektóre z nich mogą okazać się równie wytrzymałe, co wiekowe drewno. Mowa tutaj o płytkach drewnopodobnych, które łączą w sobie zalety solidnej i eleganckiej podłogi. W poniższym artykule przyglądniemy się temu coraz bardziej popularnemu podłożu i sprawdzimy, jak sprawuje się w kuchni. Zapraszamy do czytania!

plytki drewnopodobne do kuchni

Czym charakteryzują się płytki drewnopodobne?

Płytki drewnopodobne to ceramika lub gres o strukturze, która przypomina naturalne deski drewniane. Wielu producentów z prawdziwą finezją oddaje charakterystyczne cechy drewna, takie jak usłojenie, kolor, a nawet nietypową strukturę.

Ponadto ogromna liczba wzorów pozwala wybierać spośród płytek przypominających długie drewniane deski, jodełkę znaną z parkietów, czy klasyczne panele. Miłośnicy stylów vintage mogą pokusić się nawet o płytki podłogowe, które imitują postarzane matowe drewno.

Ile kosztują płytki imitujące drewno?

Cena płytek drewnopodobnych jest bardzo atrakcyjna, co zdecydowanie skłania do ich zakupu. Ponadto takie płytki są odporne na uszkodzenia i świetnie sprawdzają się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, co czyni z nich podłogę idealną, szczególnie do salonu i kuchni, gdzie spędzamy dużo czasu, stojąc na podłodze.

Właściwości płytek drewnopodobnych na pewno zachwycą też młodych rodziców, których pociechy uwielbiają bawić się na podłodze.

Planujesz wytrzymałe i naturalnie wyglądające wykończenie podłogi? Pomożemy dobrać odpowiednie płytki drewnopodobne!
Zobacz teraz

Płytki drewnopodobne do kuchni – jodełka czy gładkie?

Płytki drewnopodobne zapewniają ogromną ilość możliwości aranżacyjnych. Mnogość kolorów i faktur ułatwia dopasowanie ich do prawie każdego stylu, jaki tylko przyjdzie nam do głowy. W Salonie Wyposażenie Łazienek Szabelski możemy też oglądnąć kilka próbek tego rodzaju podłogi, co pomoże nam podjąć ostateczną decyzję.

logo szabelski

Zdaniem Eksperta

Szczególną popularnością cieszą się płytki drewnopodobne imitujące jodełkę, a także płytki drewniane gładkie, które zachowują klasę drewnianej powierzchni, jednak nie mają chropowatej struktury, dzięki czemu o wiele łatwiej utrzymać je w czystości – mówi Tadeusz Szabelski, właściciel F.H.U.P. “Szabelski”

Antypoślizgowe płytki drewnopodobne do kuchni

Wybierając odpowiednią podłogę do kuchni, powinniśmy mieć na uwadze nie tylko trwałość materiału. Wiele gładkich materiałów zmusza nas do zwiększonej ostrożności, gdyż nawet jeden nieuważny krok może skończyć się wypadkiem.

Na szczęście istnieją płytki drewnopodobne z powłoką antypoślizgową, która uchroni nas przed podobnymi przypadkami podczas gotowania i innych codziennych czynności. Płytki drewnopodobne antypoślizgowe świetnie sprawdzają się też w domu pełnym dzieci, które, jak powszechnie wiadomo, uwielbiają chodzić w samych skarpetkach.

plytki przypominajce drewno w kuchni

Jak czyścić płytki drewnopodobne w kuchni?

Niektóre płytki drewnopodobne mogą być trudne w czyszczeniu, gdyż chropowata struktura uniemożliwia szybkie pozbycie się brudu z zakamarków. Jednak na każdą podłogę znajdziemy odpowiedni sposób. W przypadku płytek drewnopodobnych najlepiej jest dbać o regularne odkurzanie powierzchni podłogowej.

Do mycia na mokro możemy wykorzystać mieszankę z octu i sody oczyszczonej lub parownicę, o ile taką posiadamy. Trudne do usunięcia plamy traktujemy mleczkiem czyszczącym i gąbką. Pamiętajmy, aby nie czyścić płytek drewnopodobnych ostrymi szczotkami i silną chemią – może to naruszyć ich strukturę.

Wahasz się, czy płytki to dobry pomysł do salonu? Przeczytaj nasz artykuł: Czy płytki nadają się do salonu? Sprawdzamy! 

Jak dobrać odpowiednie fugi do płytek drewnopodobnych w kuchni?

Dobór fug zazwyczaj zostawiamy na koniec i nie zastanawiamy się zbytnio nad ich wyglądem, jednak w wielu przypadkach mogą one dodać płytkom charakteru lub całkowicie zepsuć efekt. Najłatwiej dobrać fugi na podstawie koloru płytek. Bierzemy próbkę podłogi i udajemy się z nią do sklepu. Kupujemy produkt, którego kolor będzie zbliżony do naszych płytek drewnopodobnych.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie fugi dobrać do podłogi w kuchni, to najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt ze sklepem Szabelski. Doświadczeni specjaliści pomogą nam wybrać kolor, który będzie harmonizował z zakupionymi płytkami drewnopodobnymi.

Podsumowanie – zalety i wady płytek drewnopodobnych w kuchni

Jak wspominaliśmy w artykule, płytki drewnopodobne mają swoje zalety, ale też bez problemu znajdziemy kilka ich wad. Bez wątpienia jest to piękny rodzaj wykończenia, który będzie odporny na zniszczenia i upływ czasu.

Drewno i jego imitacje nigdy nie wychodzą z mody, dlatego możemy być pewni, że nasza kuchnia pozostanie na topie przez wiele lat. Co więcej, większość płytek drewnopodobnych jest łatwa w czyszczeniu i nie wymaga od nas dodatkowej konserwacji tak jak parkiet czy deski. Niezaprzeczalnym minusem jest chłód materiału, który na szczęście zniwelujemy poprzez ogrzewanie podłogowe.

Szukasz antypoślizgowej podłogi do salonu?
Pomożemy dobrać podłogę drewnopodobną pasującą do Twojego wnętrza!
Zadzwoń (63) 261-94-61

logo szabelski

Autor wpisu

Tadeusz Szabelski - właściciel firmy Szabelski Płytki, pasjonat pięknych, trwałych i funkcjonalnych rozwiązań w wystroju wnętrz.

Oceń artykuł

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów 2

Brak głosów. Oceń wpis jako pierwszy!